Halı Saha Bakımı ve Tamiratı

halı saha bakımı ve tamiratı, halı saha bakımı, halı saha tamiratı,
5 (100%) 1 vote

Halı saha bakımı ve tamiratı yüksek teknoloji ürünü son model makinelerimiz ile yapılmakta olup, iş yoğunluğumuza göre ortalama 1 günde tam teşekküllü olarak tamamlanmaktadır. Özellikle, İstanbul, Ankara ve İzmir lokasyonlarında ayrı ayrı bulunan ekiplerimiz kısa sürede talebinize cevap vermektedir. Sentetik çim genel bakım ve tamirat işleri ile alakalı detaylı bilgi için 0212 534 34 18 nolu telefondan bize ulaşabilir veya [email protected] adresine mail atabilirsiniz. Özellikle tamirat işlerinin aciliyetini biliyor ve buna göre çok kısa sürede geri dönüş gerçekleştiriyoruz. 

Halı Saha Tamiri / Tamiratı / Bakım ve Onarım İşleri

Halı sahalar; gencinden yaşlısına toplumun her kesiminin futbol oynadığı, açık-kapalı ve sentetik çimden oluşan spor alanlardır. Bu spor alanları genellikle talep eden grup tarafından belirli saat aralıkları ücreti olarak tutulmak sureti ile görev yapmaktadır. Halı sahalar üzerinde sportif işlemler yapıldığından eskimeye, bozulmaya ve hasar görmeye çok uygundur. Bakım ve onarımı yapılmayan sportif tesisler müşteriler tarafından daha az tercih edilmektedir. Aynı zamanda çeşitli onarımlar gününde yapılmaz ise sporcu sakatlanmaları da meydana gelmektedir. Özellikle sporseverlerin yaşayacağı sakatlıklar sizin sahanız sebebi ile olursa geri dönülemez sonuçlar doğurabilir.

Spor tesislerinde bir arıza olmasa bile belirli periyotlar ile mutlaka bakıma alınmalıdır. Bakımı gününde yapmayan tesisler zamansız bir şekilde kötü sürprizler ile karşılaşabilirler. Halı sahalar için en çok görülen genel onarım işlemleri; dolgu malzemesi eklenmesi, sentetik çimin yenilenmesi, tellerin onarımı, filelerin onarımı, tribün koltuklarının onarımı, soyunma odaları ve tesis eksikleri olarak sayılabilir. Bu onarımlardan bazıları futbolu direkt etkileyerek sporcu sağlığı için tehlikeli olmaktadır.

Halı saha çim sahalar kadar hassas olmasa da üzerinde yapılan spor uygulamaları ile zamanla aşınmaktadır. Aşınan halı saha kayganlaşır. Özellikle üstü açık olan tesislerde yağmur yağdığı zaman kayma oranı yağmurun hasar görmüş çime değmesi ile daha da artmaktadır. Bu gibi durumlarda sentetik çimin gerekli kısmının veya hepsinin değişmesi gerekmektedir. Sentetik halı saha kontrolleri her yılın belirli dönemlerde yapılıp sporcu sağlığına zarar verip vermeyeceği değerlendirilmelidir. Bu konuda en önemli husus sentetik çim seçimidir. İlk başta ucuz gibi görünen “çin malı” diye tabir edilen kalitesiz, insan sağlığına zararlı suni çim alındığı zaman; sahanız çok erken deforme olacaktır. Sahanızı ilk yaptıracağınız veya suni çim değişimi yapacağınız zaman kullanacağınız suni çimin markasını iyi araştırmalı ve garantili çalışan firmaları tercih etmeniz, maddi olarak sizin menfaatinize olacaktır. Örnek olarak;  REFTURF marka sentetik çimi ele aldığımızda, suni çim modeline göre periyodik bakım şartlarına uyulduğu taktirde 5 yıl ile 7 yıl arasında garanti verilmektedir. Kullanım şartlarına uyulduğu müddetçe, biraz da titizlikle yaklaşıldığında takriben 10 yıl boyunca sentetik çim değiştirmenize gerek kalmayacaktır.

Halı Saha Bakım Makineleri

çim makinesi, 23 vites, 23 vites makine, halı saha yapım makinası, halı saha makinası, halı saha bakımı, halı saha bakım makinesi, halı saha fırçalama, halı saha fırçalama makinası, halı saha tamiri, halı saha tmair makinası, 7beygir, çim makinası, kuvetli çim makinası, kaliteli suni çim makinesi, yüksek kaliteli makine,

Sporcu Sağlığı İçin Onarımlar Mutlaka Yapılmalıdır!

Sporcu sağlığını etkileyebilecek olan onarımlar vakit kaybetmeden derhal yapılmalıdır. Aksi takdirde sakatlanmalar yaşanabilir. Sentetik sahanın altında çeşitli özel malzemeler oluşan doldu maddeleri bulunmaktadır. Bu maddeler sporcuların koşması ve zemin yumuşaklığı dolayısı ile zamanla çökme yapmaktadır. Bu çökme sonucunda sentetik çimde çukurluklar oluşmaktadır. Bu çukurluklar yüksek efor sarf edilen futbol oyununda sporcuların düşmesine yol açmaktadır. Çukurların ilgili dolgu malzemesi ile doldurulması ile bu olumsuzluklar kısa sürede önlenebilir. Ayrıca devamlı olarak üzerinde aktivite yapılan sentetik çim üzerinde bulunan dolgular belirli yerlerde toplanabilir ve sahanın engebeli olmasına sebebiyet verebilir.

İlginizi çekebilecek olan bir önceki konumuz; halı saha yapan firmalar

İstanbul, Ankara, İzmir Halı Saha Bakımı

Bir cevap yazın